fbpx

   Oravský Biely Potok 184, 027 42            +421 902 525 950             info@chatykatka.sk

Location

Location

The Katka Cottages are situated on the foothills of the Rohace – Western Tatras in the picturesque village of Oravský Biely Potok, which is situated in the heart of the Orava region. Furthermore, the village is famous for several Slovak films that were filmed here (The Living Whip, The Lynx Heifer or The Thousand-Year-Old Bee).

The village is located in the Skorušina Mountains, in the so-called Studená dolina (Cold Valley), where in summer visitors enjoy the many hiking trails in the surrounding area, and in winter they can enjoy skiing, sledging or other popular sports. In the close neighbourhood of the buildings there is a bus stop, groceries and a pub. The location of the cottages is also a starting point for many nearby attractions.

However you choose to spend your stay in the region, we warmly invite you to enjoy an unforgettable experience at the Katka Cottages Resort.

Chocholowskie Termy

www.chocholowskietermy.pl/sk

Osviežujúca voda, v ruke orosený drink a pred vami panoráma Tatier. Tak sa relaxuje v obľúbenom poľskom aquaparku Chocholowskie Termy len 3 km od našich hraníc. O zábavu sa postará množstvo víriviek, bazénov, atrakcií pre deti aj dospelých či pôsobivý saunový svet.

Oravská priehrada

Námestovo – Slanická Osada

Medzi veľké lákadlá oravského regiónu patrí i samotná Oravská priehrada. Počas leta je tu síce o pár stupňov chladnejšie ako v južných častiach Slovenska, no i tak sa tu dá príjemne okúpať a zrelaxovať. Azda najzaujímavejším miestom Oravskej priehrady je však Slanický ostrov, nazývaný i Ostrov umenia. Nájdete tu Kostol Povýšenia sv. Kríža, ktorý bol kedysi dominantou dnes už neexistujúcej (zatopenej) obce Slanica.

Plavba loďou

www.lodorava.sk

Ponúkame Vám možnosť jedinečných výletných a poznávacích plavieb po Oravskej priehrade komfortnou loďou MP-ORAVA s kapacitou 162 osôb od 1. mája do 27. októbra ( v závislosti od počasia). Na lodi sa nachádza bufet s občerstvením, toalety a celú plavbu Vám spríjemňuje krása Oravskej priehrady s nádherným výhľadom na okolité hory, Západné Tatry, Babiu horu + prehliadka Slanického ostrova umenia.

Rio de Klin

Klin – Grapa

S 38 metrov vysokou sochou Ježiša Krista na pahorku nad brazílskou metropolou Rio de Janeiro, sa môže tá slovenská verzia porovnávať len sťažka. Napriek tomu, oravská dedinka Klin dostane tých „otvorenejších“, aspoň na malý moment do Brazílie. Na vrchu Grapa sa nad dedinou totiž vyníma 9,5 metrov vysoká socha Krista, ktorá je vernou zmenšeninou brazílskeho originálu. Ide pritom len o tretiu kópiu slávnej brazílskej sochy a o najvyžšiu sochu Ježiša Krista na našom území.

Babia hora

Oravské Beskydy

Ísť tak ďaleko na sever, že ďalej to už nie je možné. To môžete zažiť jedine na Orave na vrchu s názvom Babia hora, ktorý je najseverneším bodom našej krajiny. Vrchol s nadmorskou výškou 1725 metrov je najvyšším vrcholom Oravských Beskýd a dominantou celej Hornej Oravy. Výstup na najsevernejší bod Slovenska vám zo Slanej vody (obec Oravská Polhora), potrvá asi 3 hodiny a 20 minút. Pri turistike by ste nemali podceniť výbavu. Babia hora je známa chladným a vlhkým počasím (aj s rýchlymi zmenami) a to preto, že zachytáva prúdenie vzduchu z Atlantického oceánu.

Meander Park Oravice

www.meanderoravice.sk

Aquapark Meander sa nachádza v horskej osade Oravice na úpätí Západných Tatier blízko slovensko-poľských hraníc. Je výnimočný nielen svojou geotermálnou liečivou vodou. Nájdete tu na jednom mieste krásnu tatranskú prírodu a zároveň veľa zábavy pre celú rodinu. Súčasťou rezortu Meander je rovnako skipark s viac ako 7 km zjazdoviek. Zažite jedinečnú kombináciu kvalitnej lyžovačky a relaxu v geotermálnej vode na jednom mieste.

Juráňova dolina

Západné Tatry – Vitanová

Pre tých, ktorí sa na vysokohorskú turistiku na Roháčske plesá necítia, je tu príjemná a zaujímavá alternatíva. Je ňou Juráňová dolina, národná prírodná rezervácia neďaleko osady Oravice. Hneď v úvodnej fáze doliny na vás čaká úsek nazývaný Tiesňavy, kde môžete obdivovať vysoké a strmé skalné zrázy a úzky kaňonovitý ráz, ktorý tu Juráňov potok vytvoril. Nenáročná trasa vhodná aj pre najmenších turistov vás (okruhom) dovedie až k rašelinisku nad samotnou osadou Oravice. Celý okruh vám pritom nepotrvá ani 3 hodiny.

Múzeum Oravskej dediny

www.muzeum.zuberec.sk

Ako sa kedysi žilo v Oravskom regióne, kde sú zimy tuhé a podmienky na poľnohospodárstvo oveľa nepriaznivejšie ako v iných regiónoch našej krajiny? To vám prezradí jedine Múzeum Oravskej dediny, jedinečné múzeum v prírode, kde máte možnosť spoznať pravú oravskú kultúru. Všetky stavby, ktoré v múzeu nájdete, sú pôvodné. Odkúpené a premiestnené boli z rôznych kútov Oravy v druhej polovici 20.storočia, aby i ďalším generáciám naveky pripomínali skutočnú Oravu.

Roháčske plesá

Západné Tatry – Roháče

Štyri Roháčske Plesá v Smutnej doline patria medzi najnižšie položenú sústavu ľadovcových jazierok v Európe. Ležia terasovito nad sebou a sú obklopené prevažne kosodrevinou a čiastočne kamenitým terénom. Plesá svojimi ľadovými vodami napĺňajú Roháčsky potok pretekajúci Rohačskou dolinou. Najlepší spôsob ako ich zblízka preskúmať, je sledovaním náučného chodníka dlhého 5,4 km, ktorý Vás postupne prevedie popri všetkých štyroch plesách v tieni majestátnych obrov – Ostrého Roháča, Plačlivého či Troch Kôp. V okolí Roháčskych plies si môžete vybrať rôzne dlhé túry, od nenáročných túr vhodných aj pre rodiny s deťmi, po exponované túry, na ktoré treba istý krok v teréne.

Roháčsky vodopád

Západné Tatry – Roháče

Viac ako 20 metrov vysoký Roháčsky vodopád je najvyšším vodopádom Oravy i celých Západných Tatier. Vytvoril ho Studený potok, stekajúci Roháčskou dolinou. Vzhľadom na atraktivitu hrebeňových vrcholov Západných Tatier je Roháčsky vodopád pomerne málo navštevovanou lokalitou. K vodopádu sa dostanete z rozcestníka s názvom Adamcuľa (Roháčska dolina) do jednej hodiny. V trase môžete navyše pokračovať ďalej k známym Roháčskym plesám pod hrebeňom Západných Tatier.

Brestovská jaskyňa

Zuberec – Brestová

Jedinou sprístupnenou jaskyňou na Orave je Brestovská, ktorú nájdete neďaleko obce Zuberec v Západných Tatrách. Ľudom je známa už od nepamäti, no pre turistov bola sprístupnená len nedávno, v septembri 2016. Jedinečný podzemný systém ukrýva viac ako 2km chodieb a priestorov vymodelovaných potokom, ktorý jaskyňou dodnes preteká. Vzhľadom na obťažnosť jaskyne je deťom do 6 rokov vstup zakázaný. Prehliadku tejto jaskyne by ste si ale aj tak nemali nechať ujsť.

DINO Paradise Bešeňová

www.besenova.com

Vodný park Bešeňová je aquapark s celoročnou prevádzkou. Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od Ružomberka.V Bešeňovej je množstvo bazénov, tobogánov, výriviek, relaxačné a wellness centrum. Pre firmy sa ponúkajú profesionálne kongresové služby na usporiadanie školení, seminárov a iných firemných akcií podľa požiadaviek klientov.

ZOO Kontakt

www.zookontakt.sk

Jedinečná ZOO KONTAKT na Slovensku je miestom, kde sa návštevníci zoznámia so svetom zvierat úplne zblízka. Len v ZOO v Liptovskom Mikuláši, priamo pri obľúbenej Tatralandii, zažijú návštevníci priamy kontakt so zvieratami, ktoré sa narodili v ľudskej opatere a bez človeka by v prírode neboli schopné prežiť. V kontaktnej ZOO čaká na návštevníkov viac ako 400 zvierat, od bežných druhov až po exotické. ZOO plná zážitkov je otvorená 365 dní v roku.

Aquapark Tatralandia

www.tatralandia.sk

Aquapark Tatralandia je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku. Na návštevníkov Aquaparku Tatralandia čaká 14 bazénov – z toho 9 celoročných so zdraviu prospešnou termálnou vodou (3 kryté), s teplotou vody 24-39 °C. Skvelú zábavu zaručuje 30 tobogánových dráh (9 celoročných) a vodných šmýkačiek. K dispozícii je množstvo adrenalínových atrakcií a nezabúda sa ani na najmenších. Súčasťou areálu aquaparku je Tropical Paradise, kúsok karibského tropického raja s priemernou teplotou 30°C a s originálnou tropickou flórou, Ostrov pirátov z Karibiku, jedinečný tropický komplex s bazénmi a výhľadom na Tatry, Keltský saunový svet, 17 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr.

Jazda v tanku

Jozef Krupa, Podbiel
tel.: 0904 443 662

Adrenalínová jazda v tanku BVP (bojové vozidlo pechoty) náročným a členitým terénom. Na svoje si prídu milovníci vojenskej techniky, ale aj tí, čo túžia skúsiť netradičnú jazdu v netradičnom vozidle.

Bielopotocký kameň

Oravský Biely Potok

V Skorušinských vrchoch sa nachádzajú hrubšie vrstvy dolomitného pieskovca. Miestny výskyt mäkkého a ľahko spracovateľného pieskovca, vhodného na stavebné i dekoračné účely, podnietil v Oravskom Bielom Potoku vznik kamenárskej výroby. Na podnet správy oravského komposerátu sa začalo s ťažbou kameňa. Obec sa stala jedným zo stredísk kamenárskej výroby na Orave.

Oravský hrad

rezervacie@oravskemuzeum.sk

Kto nenavštívil Oravský hrad, ten akoby na Orave ani nebol. Dominanta a pýcha celého regiónu stojí nad Oravským podzámkom a riekou Orava a patrí medzi najkrajšie hradiská našej krajiny. So strategickou polohou na poľsko-uhorskej obchodnej ceste mal Oravský hrad obrovský význam pre celé vtedajšie Uhorsko. Bol dejiskom povstaní, ničivého požiaru, natáčania známeho filmu Upír Nosferatu, nacistickej okupácie i útoku Sovietov.

Plavba plťou

www.plte-orava.sk
tel.: 0911 358 182, 0905 358 182

Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke ORAVA popod skalné bralo Oravského hradu, ktorý je už skoro 800 rokov pyšnou dominantou Oravy. Pri našej plavbe sa vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti.

Roháče – Spálená

www.rohacespalena.sk

Lyžiarske stredisko Roháče Spálená sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier – Roháčov v doline pod Salatínmi. Stredisko poskytuje optimálne podmienky pre všetky vekové kategórie lyžiarov a snowboardistov. Lyžiarske zjazdovky sú denne upravované. Pre náročných je k dispozícii alpinistická free zóna a novovybudovaný snowboard park.

Drevený gotický kostol

Tvrdošín

Drevený gotický kostol z prvej polovice 15. storočia bol v roku 1994 ocenený organizáciou Europa Nostra a v roku 2008 zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Jeho dominantou je barokový oltár z konca 17. storočia s obrazom Všetkých svätých. Predchodcom dnešného oltára bol nízky gotický oltár, z ktorého sa zachovalo krídlo s maľbou sv. Petra a sv. Jána Krstiteľa. Zaujmú najmä obrazy apoštolov, neskororenesančná kazateľnica s postavami evanjelistov z roku 1654, obraz sv. Juraja na koni v boji so šarkanom – ide o temperu na dreve, ktorá pochádza z obdobia okolo roku 1653. Prekrásne klenbové maľby dotvárajú gotickú mystiku priestoru.

Oravská lesná železnica

Oravská Lesná – Tanečník

Oravská lesná železnica oslávi tento rok významné okrúhle výročie. Pôvodná trať slúžiaca na zvážanie dreva, bola totiž uvedená do prevádzky v júli 1918, i keď nebola napojená na verejnú železničnú sieť. Až o niekoľko rokov neskôr (1927) bola Oravská lesná železnica prepojená s tou kysuckou, čím vzniklo jedinečné dopravné spojenie prekonávajúce ohromné výškové prevýšenie. Jazda Oravskou lesnou železnicou je pre turistov možná od roku 2008 a ak ste ju ešte neabsolvovali, pri najbližšej návšteve Oravy by ste to mali napraviť.

Múzeum kávy Krušetnica

www.oravakafe.sk

Expozícia Oravakafe v útulnom domčeku, rozpráva príbeh kávovníkového zrnka od svojho počiatku až po lahodný koniec.Interiér domčeka zdobí najväčšia mozaika z kávovníkových zŕn a dojmy dotvárajú exponáty vystavené v jeho priestoroch. V tejto zbierke nájdete staré mlynčeky, kávovary, hrnčeky… Avšak, dominantou Oravakafe je mozaika, ktorá je najväčšou na svete. Doposiaľ získala Certifikát zo Slovenska, ale plánuje sa zapísať aj do svetovej Guinnessovej knihy rekordov.

Chocholowskie Termy

www.chocholowskietermy.pl/sk

Osviežujúca voda, v ruke orosený drink a pred vami panoráma Tatier. Tak sa relaxuje v obľúbenom poľskom aquaparku Chocholowskie Termy len 3 km od našich hraníc. O zábavu sa postará množstvo víriviek, bazénov, atrakcií pre deti aj dospelých či pôsobivý saunový svet.

Oravská priehrada

Námestovo – Slanická Osada

Medzi veľké lákadlá oravského regiónu patrí i samotná Oravská priehrada. Počas leta je tu síce o pár stupňov chladnejšie ako v južných častiach Slovenska, no i tak sa tu dá príjemne okúpať a zrelaxovať. Azda najzaujímavejším miestom Oravskej priehrady je však Slanický ostrov, nazývaný i Ostrov umenia. Nájdete tu Kostol Povýšenia sv. Kríža, ktorý bol kedysi dominantou dnes už neexistujúcej (zatopenej) obce Slanica.

Plavba loďou

www.lodorava.sk

Ponúkame Vám možnosť jedinečných výletných a poznávacích plavieb po Oravskej priehrade komfortnou loďou MP-ORAVA s kapacitou 162 osôb od 1. mája do 27. októbra ( v závislosti od počasia). Na lodi sa nachádza bufet s občerstvením, toalety a celú plavbu Vám spríjemňuje krása Oravskej priehrady s nádherným výhľadom na okolité hory, Západné Tatry, Babiu horu + prehliadka Slanického ostrova umenia.

Rio de Klin

Klin – Grapa

S 38 metrov vysokou sochou Ježiša Krista na pahorku nad brazílskou metropolou Rio de Janeiro, sa môže tá slovenská verzia porovnávať len sťažka. Napriek tomu, oravská dedinka Klin dostane tých „otvorenejších“, aspoň na malý moment do Brazílie. Na vrchu Grapa sa nad dedinou totiž vyníma 9,5 metrov vysoká socha Krista, ktorá je vernou zmenšeninou brazílskeho originálu. Ide pritom len o tretiu kópiu slávnej brazílskej sochy a o najvyžšiu sochu Ježiša Krista na našom území.

Babia hora

Oravské Beskydy

Ísť tak ďaleko na sever, že ďalej to už nie je možné. To môžete zažiť jedine na Orave na vrchu s názvom Babia hora, ktorý je najseverneším bodom našej krajiny. Vrchol s nadmorskou výškou 1725 metrov je najvyšším vrcholom Oravských Beskýd a dominantou celej Hornej Oravy. Výstup na najsevernejší bod Slovenska vám zo Slanej vody (obec Oravská Polhora), potrvá asi 3 hodiny a 20 minút. Pri turistike by ste nemali podceniť výbavu. Babia hora je známa chladným a vlhkým počasím (aj s rýchlymi zmenami) a to preto, že zachytáva prúdenie vzduchu z Atlantického oceánu.

Meander Park Oravice

www.meanderoravice.sk

Aquapark Meander sa nachádza v horskej osade Oravice na úpätí Západných Tatier blízko slovensko-poľských hraníc. Je výnimočný nielen svojou geotermálnou liečivou vodou. Nájdete tu na jednom mieste krásnu tatranskú prírodu a zároveň veľa zábavy pre celú rodinu. Súčasťou rezortu Meander je rovnako skipark s viac ako 7 km zjazdoviek. Zažite jedinečnú kombináciu kvalitnej lyžovačky a relaxu v geotermálnej vode na jednom mieste.

Juráňova dolina

Západné Tatry – Vitanová

Pre tých, ktorí sa na vysokohorskú turistiku na Roháčske plesá necítia, je tu príjemná a zaujímavá alternatíva. Je ňou Juráňová dolina, národná prírodná rezervácia neďaleko osady Oravice. Hneď v úvodnej fáze doliny na vás čaká úsek nazývaný Tiesňavy, kde môžete obdivovať vysoké a strmé skalné zrázy a úzky kaňonovitý ráz, ktorý tu Juráňov potok vytvoril. Nenáročná trasa vhodná aj pre najmenších turistov vás (okruhom) dovedie až k rašelinisku nad samotnou osadou Oravice. Celý okruh vám pritom nepotrvá ani 3 hodiny.

Múzeum Oravskej dediny

www.muzeum.zuberec.sk

Ako sa kedysi žilo v Oravskom regióne, kde sú zimy tuhé a podmienky na poľnohospodárstvo oveľa nepriaznivejšie ako v iných regiónoch našej krajiny? To vám prezradí jedine Múzeum Oravskej dediny, jedinečné múzeum v prírode, kde máte možnosť spoznať pravú oravskú kultúru. Všetky stavby, ktoré v múzeu nájdete, sú pôvodné. Odkúpené a premiestnené boli z rôznych kútov Oravy v druhej polovici 20.storočia, aby i ďalším generáciám naveky pripomínali skutočnú Oravu.

Roháčske plesá

Západné Tatry – Roháče

Štyri Roháčske Plesá v Smutnej doline patria medzi najnižšie položenú sústavu ľadovcových jazierok v Európe. Ležia terasovito nad sebou a sú obklopené prevažne kosodrevinou a čiastočne kamenitým terénom. Plesá svojimi ľadovými vodami napĺňajú Roháčsky potok pretekajúci Rohačskou dolinou. Najlepší spôsob ako ich zblízka preskúmať, je sledovaním náučného chodníka dlhého 5,4 km, ktorý Vás postupne prevedie popri všetkých štyroch plesách v tieni majestátnych obrov – Ostrého Roháča, Plačlivého či Troch Kôp. V okolí Roháčskych plies si môžete vybrať rôzne dlhé túry, od nenáročných túr vhodných aj pre rodiny s deťmi, po exponované túry, na ktoré treba istý krok v teréne.

Roháčsky vodopád

Západné Tatry – Roháče

Viac ako 20 metrov vysoký Roháčsky vodopád je najvyšším vodopádom Oravy i celých Západných Tatier. Vytvoril ho Studený potok, stekajúci Roháčskou dolinou. Vzhľadom na atraktivitu hrebeňových vrcholov Západných Tatier je Roháčsky vodopád pomerne málo navštevovanou lokalitou. K vodopádu sa dostanete z rozcestníka s názvom Adamcuľa (Roháčska dolina) do jednej hodiny. V trase môžete navyše pokračovať ďalej k známym Roháčskym plesám pod hrebeňom Západných Tatier.

Brestovská jaskyňa

Zuberec – Brestová

Jedinou sprístupnenou jaskyňou na Orave je Brestovská, ktorú nájdete neďaleko obce Zuberec v Západných Tatrách. Ľudom je známa už od nepamäti, no pre turistov bola sprístupnená len nedávno, v septembri 2016. Jedinečný podzemný systém ukrýva viac ako 2km chodieb a priestorov vymodelovaných potokom, ktorý jaskyňou dodnes preteká. Vzhľadom na obťažnosť jaskyne je deťom do 6 rokov vstup zakázaný. Prehliadku tejto jaskyne by ste si ale aj tak nemali nechať ujsť.

DINO Paradise Bešeňová

www.besenova.com

Vodný park Bešeňová je aquapark s celoročnou prevádzkou. Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od Ružomberka.V Bešeňovej je množstvo bazénov, tobogánov, výriviek, relaxačné a wellness centrum. Pre firmy sa ponúkajú profesionálne kongresové služby na usporiadanie školení, seminárov a iných firemných akcií podľa požiadaviek klientov.

ZOO Kontakt

www.zookontakt.sk

Jedinečná ZOO KONTAKT na Slovensku je miestom, kde sa návštevníci zoznámia so svetom zvierat úplne zblízka. Len v ZOO v Liptovskom Mikuláši, priamo pri obľúbenej Tatralandii, zažijú návštevníci priamy kontakt so zvieratami, ktoré sa narodili v ľudskej opatere a bez človeka by v prírode neboli schopné prežiť. V kontaktnej ZOO čaká na návštevníkov viac ako 400 zvierat, od bežných druhov až po exotické. ZOO plná zážitkov je otvorená 365 dní v roku.

Aquapark Tatralandia

www.tatralandia.sk

Aquapark Tatralandia je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku. Na návštevníkov Aquaparku Tatralandia čaká 14 bazénov – z toho 9 celoročných so zdraviu prospešnou termálnou vodou (3 kryté), s teplotou vody 24-39 °C. Skvelú zábavu zaručuje 30 tobogánových dráh (9 celoročných) a vodných šmýkačiek. K dispozícii je množstvo adrenalínových atrakcií a nezabúda sa ani na najmenších. Súčasťou areálu aquaparku je Tropical Paradise, kúsok karibského tropického raja s priemernou teplotou 30°C a s originálnou tropickou flórou, Ostrov pirátov z Karibiku, jedinečný tropický komplex s bazénmi a výhľadom na Tatry, Keltský saunový svet, 17 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr.

Jazda v tanku

Jozef Krupa, Podbiel
tel.: 0904 443 662

Adrenalínová jazda v tanku BVP (bojové vozidlo pechoty) náročným a členitým terénom. Na svoje si prídu milovníci vojenskej techniky, ale aj tí, čo túžia skúsiť netradičnú jazdu v netradičnom vozidle.

Bielopotocký kameň

Oravský Biely Potok

V Skorušinských vrchoch sa nachádzajú hrubšie vrstvy dolomitného pieskovca. Miestny výskyt mäkkého a ľahko spracovateľného pieskovca, vhodného na stavebné i dekoračné účely, podnietil v Oravskom Bielom Potoku vznik kamenárskej výroby. Na podnet správy oravského komposerátu sa začalo s ťažbou kameňa. Obec sa stala jedným zo stredísk kamenárskej výroby na Orave.

Oravský hrad

rezervacie@oravskemuzeum.sk

Kto nenavštívil Oravský hrad, ten akoby na Orave ani nebol. Dominanta a pýcha celého regiónu stojí nad Oravským podzámkom a riekou Orava a patrí medzi najkrajšie hradiská našej krajiny. So strategickou polohou na poľsko-uhorskej obchodnej ceste mal Oravský hrad obrovský význam pre celé vtedajšie Uhorsko. Bol dejiskom povstaní, ničivého požiaru, natáčania známeho filmu Upír Nosferatu, nacistickej okupácie i útoku Sovietov.

Plavba plťou

www.plte-orava.sk
tel.: 0911 358 182, 0905 358 182

Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke ORAVA popod skalné bralo Oravského hradu, ktorý je už skoro 800 rokov pyšnou dominantou Oravy. Pri našej plavbe sa vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti.

Roháče – Spálená

www.rohacespalena.sk

Lyžiarske stredisko Roháče Spálená sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier – Roháčov v doline pod Salatínmi. Stredisko poskytuje optimálne podmienky pre všetky vekové kategórie lyžiarov a snowboardistov. Lyžiarske zjazdovky sú denne upravované. Pre náročných je k dispozícii alpinistická free zóna a novovybudovaný snowboard park.

Drevený gotický kostol

Tvrdošín

Drevený gotický kostol z prvej polovice 15. storočia bol v roku 1994 ocenený organizáciou Europa Nostra a v roku 2008 zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Jeho dominantou je barokový oltár z konca 17. storočia s obrazom Všetkých svätých. Predchodcom dnešného oltára bol nízky gotický oltár, z ktorého sa zachovalo krídlo s maľbou sv. Petra a sv. Jána Krstiteľa. Zaujmú najmä obrazy apoštolov, neskororenesančná kazateľnica s postavami evanjelistov z roku 1654, obraz sv. Juraja na koni v boji so šarkanom – ide o temperu na dreve, ktorá pochádza z obdobia okolo roku 1653. Prekrásne klenbové maľby dotvárajú gotickú mystiku priestoru.

Oravská lesná železnica

Oravská Lesná – Tanečník

Oravská lesná železnica oslávi tento rok významné okrúhle výročie. Pôvodná trať slúžiaca na zvážanie dreva, bola totiž uvedená do prevádzky v júli 1918, i keď nebola napojená na verejnú železničnú sieť. Až o niekoľko rokov neskôr (1927) bola Oravská lesná železnica prepojená s tou kysuckou, čím vzniklo jedinečné dopravné spojenie prekonávajúce ohromné výškové prevýšenie. Jazda Oravskou lesnou železnicou je pre turistov možná od roku 2008 a ak ste ju ešte neabsolvovali, pri najbližšej návšteve Oravy by ste to mali napraviť.

Múzeum kávy Krušetnica

www.oravakafe.sk

Expozícia Oravakafe v útulnom domčeku, rozpráva príbeh kávovníkového zrnka od svojho počiatku až po lahodný koniec.Interiér domčeka zdobí najväčšia mozaika z kávovníkových zŕn a dojmy dotvárajú exponáty vystavené v jeho priestoroch. V tejto zbierke nájdete staré mlynčeky, kávovary, hrnčeky… Avšak, dominantou Oravakafe je mozaika, ktorá je najväčšou na svete. Doposiaľ získala Certifikát zo Slovenska, ale plánuje sa zapísať aj do svetovej Guinnessovej knihy rekordov.

You can find more information about the attractions mentioned above or many other interesting activities that are located near our cottages at www.hauzi.sk

You can find more information about the attractions mentioned above or many other interesting activities that are located near our cottages at www.hauzi.sk

Current prices

See the current prices of our cottages

Information map

Information map